KOCAELİ ÖNCÜ SPOR İMAM HATİP ORTAOKULLARI ATLETİZM YARIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü ve Kağıtspor işbirliğiyle İmam Hatip Ortaokulları Arası Atletizm yarışmaları Kocaeli Atletizm Pistinde gerçekleştirildi. İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören sporcular; Gülle Atma, Uzun Atlama, 100 metre koşu, 800 metre koşu, Fırlatma Topu, Durarak Atlama, 60 metre koşu ve 200 metre koşu gibi farklı branşlarda yarıştılar.

Atletizm yarışmalarında İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu Atletizm takımı U-13 ve U-15 branşlarında takım olarak 1. Liği elde etti.  U-13 Branşında Gebze İmam Hatip Ortaokul Takımı 2. Olurken, Kartepe Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu 3. Lüğü elde etti. U-15 branşında ise Karamürsel İmam Hatip Ortaokul Takımı 2. Olurken, Körfez İmam Hatip Ortaokulu 3. Lüğü elde etti. Büyük coşku ve heyecana sahne olan atletim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki ve Spor Ayakkabı hediye edildi.

Ödül töreninde sporculara hitap eden Kocaeli Öncü Spor Kulubü Başkanı Ali KÜÇÜKKESKİN; “Sporla yoğrulmuş bir hayat ahlak ve maneviyatla pişer. Bu sebeple yeteneklerinizi bu değerlerle geliştirip olgunlaştırın. Hediyeniz olan kitaplarla hem fiziken hem ruhen kendinizi en üst düzeye çıkarmak için gayret gösterin. Bizler sizlerin bu yolda her an yanınızda olacağız. Desteklerimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

İmam Hatip Ortaokulları arası Atletizm Yarışmaları madalya ve kupa töreninin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir