GELECEĞİN ÖNCÜLERİ ATA SPORUMUZ OKÇULUKLA TANIŞIYOR

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin; Ata Sporu olan Okçuluk Sporunu tanımasını, gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlayarak, bilgi ve becerilerini eğitim ve uygulamalar ile geliştirerek sosyal aktüaliteler ile destekleyip, karakterlerinin oluşumuna katkı sağlayacak, ufkun ötesini, geleneksel sınırların dışını görmeyi hedefleyerek düşünmeye ve toplumun kendilerine yüklediği misyona uygun olarak bilinç ve seviyeleri yüksek öz güvenleri tam ve gerekli donanıma sahip bireyler olması amacıyla; Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübümüz ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi işbirliğiyle hazırlanan proje ile uzman eğitmenlerle İmam Hatipli gençlerimize ata sporumuz okçuluk öğretiliyor.

Büyük bir potansiyele sahip olan İmam Hatip Liseleri öğrencilerine Ata Sporumuz ola Okçuluğun tanıtılması için düzenlenecek seminerler sonrası okçuluğun tarihimizdeki yeri ve kültürü öğrencilerimize aktarılacak.

Okçuluk ile ilgili bilgi sahibi olan öğrencilerimiz daha sonra uzman eğitmenler eşliğinde Okçuluk Sporunun tüm inceliklerini öğrenerek birer kemankeş olacaklar.

Tüm İmam Hatip öğrencilerimize projemize katılarak Geleneksel Okçuluk Sporunu öğrenerek geleceğin kemankeşleri olmaya davet ediyoruz.

Proje hakkında detaylı bilgi ve kayıt için:

0543 534 14 53 numaralı telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz.

Yaz Dönemi Geleneksel Okçuluk Kursu Başlıyor

Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü’nün düzenlediği Temmuz ayına özel programıyla Geleneksel Osmanlı Okçuluk Kursu 2 Temmuz Pazar günü başlıyor.
Bu önemli mirasımıza sahip çıkmak için 2 – 30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek kursumuza aşağıdaki linkte yer alan sporcu kayıt formunu doldurarak veya telefonla arayarak başvurabilirsiniz.

Tanıtım ve Kesin Kayıt Tarihi:
2 Temmuz Pazar

Kurs Başlangıç ve Bitiş Tarihi:
2 – 30 Temmuz 2017

Kurs Günleri:
Salı / Perşembe / Pazar

Kurs Saatleri:
16:30 – 18: 30

Kurs Katılım Ücreti:
200 TL

BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İmam Hatip Ortaokulları Arası Atletizm Şampiyonası

İmam Hatip Ortaokulları arası atletizm şampiyonasını 14 Mayıs 2017 tarihinde 7 okul, 92 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdik. U-13 ve U-15 kategorilerinin ikisinde de 1. Olan İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu 1. Karamürsel İmam Hatip Ortaokulu 2. ve Kartepe Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu 3. oldu. Katılan tüm Okul idareci ve beden eğitimi öğretmenlerine ve centilmence yarışan öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

 

KOCAELİ ÖNCÜ SPOR İMAM HATİP ORTAOKULLARI ATLETİZM YARIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KOCAELİ ÖNCÜ SPOR İMAM HATİP ORTAOKULLARI ATLETİZM YARIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü ve Kağıtspor işbirliğiyle İmam Hatip Ortaokulları Arası Atletizm yarışmaları Kocaeli Atletizm Pistinde gerçekleştirildi. İmam Hatip Ortaokullarında öğrenim gören sporcular; Gülle Atma, Uzun Atlama, 100 metre koşu, 800 metre koşu, Fırlatma Topu, Durarak Atlama, 60 metre koşu ve 200 metre koşu gibi farklı branşlarda yarıştılar.

Atletizm yarışmalarında İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu Atletizm takımı U-13 ve U-15 branşlarında takım olarak 1. Liği elde etti.  U-13 Branşında Gebze İmam Hatip Ortaokul Takımı 2. Olurken, Kartepe Yıldız Entegre İmam Hatip Ortaokulu 3. Lüğü elde etti. U-15 branşında ise Karamürsel İmam Hatip Ortaokul Takımı 2. Olurken, Körfez İmam Hatip Ortaokulu 3. Lüğü elde etti. Büyük coşku ve heyecana sahne olan atletim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki ve Spor Ayakkabı hediye edildi.

Ödül töreninde sporculara hitap eden Kocaeli Öncü Spor Kulubü Başkanı Ali KÜÇÜKKESKİN; “Sporla yoğrulmuş bir hayat ahlak ve maneviyatla pişer. Bu sebeple yeteneklerinizi bu değerlerle geliştirip olgunlaştırın. Hediyeniz olan kitaplarla hem fiziken hem ruhen kendinizi en üst düzeye çıkarmak için gayret gösterin. Bizler sizlerin bu yolda her an yanınızda olacağız. Desteklerimizi hiçbir zaman kesmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

İmam Hatip Ortaokulları arası Atletizm Yarışmaları madalya ve kupa töreninin ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI ATLETİZM YARIŞMALARI

Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ nın işbirliğiyle düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları Arası Atletizm  yarışmalarına tüm öğrencilerimizi bekliyoruz. İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimiz arasında gerçekleştirilecek yarışmalarla gençlerimizin spor alanında daha da gelişmelerine ve yetişmelerine katkı sunulacaktır.

Katılım Koşulları ve Teknik Bilgiler : 

Yarışma Tarihi : 14 Mayıs 2017

Yarışma Yeri : İzmit Atletizm Sahası

Ön Başvuru Son Tarih : 07 Mayıs 2017

Sporcu Listelerinin Son Gönderilme Tarihi : 07 Mayıs 2017

Teknik Toplantı Tarih ve Saati : Bildirilecek

Teknik Toplantı Yeri : İzmit Atletizm Sahası

GENEL KONULAR

 1. Yarışmalar, bu statüde yer alan kurallara uygun olarak yapılacaktır.
 2. Sporcular yarışmalara vizeli öğrenci belgeleri ile katılacaklardır.
 3. Yarışmaların teknik toplantısında önceden alınan kayıtların teyit edilmesi gerekmektedir. Teknik Toplantı’da teyit edilmeyen kayıtlar tekrar düzenlenecektir. Teknik Toplantı sonrasında değişen durumlarda yeni, kayıtlar yapılabilir.

TEKNİK KONULAR 

 1. “Kocaeli İmam Hatip Orta Okulları Arası Atletizm Yarışmaları” aşağıda belirtilen kategorilerde yapılacaktır.

 

Kategoriler Doğum Yılları  Yarışabilecekleri Kategori
15 Yaş Altı (U15 ) 2003-2004 doğumlu sporcular birlikte U-15  kategorisinde yarışacaklardır.
13 Yaş Altı (U13) 2005 ve 2006 doğumlu sporcular birlikte U-13 kategorisinde yarışacaklardır.

 

 1. U-15 kategorisinde Okul Takımları Erkeklerde Gülle Atma, Uzun atlama100 Metre ve 800 Metre branşlarında,  2003-2004 doğumlu sporcularla katılabilirler.
 1. U -13 kategorisinde Okul Takımları  Erkeklerde  Fırlatma Topu, Durarak Uzun Atlama, 60 Metre ve 200 Metre branşlarında , 2005-2006 doğumlu sporcularla katılabilirler.
 1. “ Atletizm Yarışmaları ” tek kademe olarak yapılacaktır. Yarışma Sonuçları ve Derece Tasnifleri Her Kategori için ayrı ayrı tablolandırılacaktır.
 1. Yarışmalara katılan her Okul Takımı belirtilen en az 1 kategorideki tüm branşlara en az 1 sporcu kayıt ettirmek zorundadır.
 1. Yarışmalara Katılacak Okullar Ön Başvuru Tarihlerinde Teknik Delegeye e-posta yoluyla bildirim yaparak ön kayıt yaptırması gerekmektedir. Ayrıca yarışmalara katılacak öğrencilerin Listesi Teknik delege tarafından gönderilecek formata göre Okullar tarafından en geç 30 Nisan 2017 tarihine kadar doldurularak Teknik Delegeye e-posta yolu ile gönderilecektir.
 1. Yarışmalarda bir sporcu en fazla 2  branşta kayıtlı olarak yarışabilir.
 1. Her Okul ; U-15 ile U-13 kategorilerin birinde veya her iki kategoride en az 4 kişilik bir takım ile katılmak zorundadır. Takımlar fazla sporcularla katılırlar ise  fazla sporcular aynı branşlarda yarıştırılabilir.
 1. Yarışan okul takımlarının sporcularının takım sıralamasında U-15 ve U-13 kategorisinde 4 branşta aldıkları puanlar toplanacaktır. Her iki kategorinin sıralaması o kategoride alınan puanlar toplanarak belirlenerek

U-15 ve U-13 kategorilerinin birincisi Okullar belirlenecektir.

 1. Yarışmalar sonunda ilk 3 dereceyi alan Okul Takımlarına Kupa takdim edilecektir.
 1. Bireysel olarak ilk 3 sırada derece alan sporculara madalyaları ayrı olarak verilecektir.
 1. Yarışmalara katılan tüm sporculara katılım madalyası takdim edilecektir.
 1. Yarışmalarda tüm sporculara Uzun Atlama ve Gülle Atma branşlarında 3 Hak verilecektir.
 1. Sporcular verilecek olan göğüs numaralarını yarışmalar sırasında formalarına takmak zorundadır.
 1. 60 Metre -100 Metre -200 Metre ve 800 Metre Koşuları Grup Halinde Serilerle Kulvarlı olarak yapılacaktır.
 1. Yarışma sıralamaları ise alınacak kayıtlardan sonra belirlenerek Saatli Yarışma Programı ile birlikte ayriyeten duyurulacaktır.
 1. Yarışmalara katılım sağlayacak okullara talep edilmesi halinde 1 adet gülle ve 1 adet Fırlatma Topu verilecektir.
 1. Sporcular yarışmalara okul eşofmanlarıyla ya da diz altı şort ve tişört giyerek katılacaklardır.

 

YARIŞMA SONUNDA VERİLECEK ÖDÜLLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 • U-15 ve U-13 kategorilerinde Birinci Olan Okullara Kitap Seti, Beden Eğitimi Öğretmenine 500-TL Değerinde Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki.
 • Her İki kategorinin branşlarında;
 1. Olan sporcuya : 500-TL Değerinde Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki + Spor Ayakkabı
 2. Olan sporcuya : 300-TL Değerinde Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki + Spor Ayakkabı
 3. Olan sporcuya : 200-TL Değerinde Kocaeli Kitap Fuarı Hediye Çeki + Spor Ayakkabı

 

YARIŞMA TEKNİK DELEGESİ 

Yarışmaların teknik konularından, görevlendirilen Teknik Delege sorumludur. Yarışmalar sırasında meydana gelecek teknik konulardaki anlaşmazlıklar Teknik Delege tarafından çözümlenecektir.

Teknik Delege   :  Kubilay PARILTI –  0538 933 33 25

E-posta adresi   :  kubilayparilti@gmail.com

 

ATLETİZM YARIŞMASI ÖN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

MEB Okullar arası il seçmeleri

MEB okullararasi yildizlar il seçmesinde Darıca Tevfik İleri İmam Hatip ortaokulu ndaki sporcularımız
Bayanlarda 2 birincilik, 2 ikincilik,
Erkekler de 2 ikincilik, 1 üçüncülük
Kartepe Yıldız Entegre İmam Hatip ortaokulu ndaki sporcularımız 4 üçüncülük elde etmişlerdir. Emeği geçen herkese teşekkürler.

IMG-20170411-WA0004 IMG-20170411-WA0002 IMG-20170411-WA0000 IMG-20170411-WA0003 IMG-20170411-WA0001

Güreşte Hedeflerimize Yaklaşıyoruz ve Büyütüyoruz

Güreş branşında 12:13 yaş ve grup elemeleri Ankara Kızılcahamam’da yapıldı. Kulübümüz sporcuları Taha Emir ACAR 3. Furkan Kerim DUMAN 5. Olarak Antalya’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.

IMG-20170404-WA0003 IMG-20170404-WA0004

Geleneksel Okçulukta Büyüyor ve İlerliyoruz

Geleneksel Okçuluk kursumuzun yeni dönemi 02 Nisan itibarıyla başladı. Yine bu işe gönül vermiş farklı yaş gruplarındaki kursiyerlerimiz erkek ve bayan grubu olarak ayrı ayrı bu önemli mirasa sahip çıkmak adına Geleneksel Okçuluğu tanıdılar ve ilk atış deneyimini yaşadılar.IMG-20170404-WA0005IMG-20170404-WA0002IMG-20170402-WA0011IMG-20170402-WA0012IMG-20160605-WA0034IMG-20160605-WA0029IMG-20170404-WA0001IMG-20170402-WA0010

 

Okullar Arası İmam Hatipliler Taekwondo turnuvasi

İstanbul Hidayet Türkoğlu spor salonunda düzenlenen İmamhatip orta okullar arası tekvando turnuvasinda; Darica Teyfik Ileri imam hatip ortaokulu sporcularimizdan
Esat Efe Botoy 2. Erhan Kokdemir, Yusuf Çinar, Tuğba Turan ve Nevanur Çamci 3. olmuşlardır.

 

tmp_11445-IMG-20170315-WA0010-373480659 tmp_11445-IMG-20170315-WA00091363594898 tmp_11445-IMG-20170315-WA0008864868401 tmp_11445-IMG-20170315-WA00071219950449 tmp_11445-IMG-20170315-WA0006440431461 tmp_11445-IMG-20170315-WA00051204297058 tmp_11445-IMG-20170315-WA0004-1326381878 tmp_11445-IMG-20170315-WA0003389431684