Karate

Karate : Günümüzde karate, bir federasyonu olan, olimpik ve modern bir spor. Bu sporu farklı kılan “do” yani felsefesi. Do, asaleti ve alçakgönüllülüğü temsil ediyor. Bu sporu uygulayanlar, usta-çırak ilişkisi içinde karakterlerindeki saldırgan ve olumsuz yönlerden arınıyorlar. Karate-do, nezaket, saygı ve sevgi üzerine kurulu.

Badminton

Badminton: Tüytop ya da badminton, raket ve bir tür tüylü topla oynanan tenis benzeri bir oyundur. Kaz tüyünden yapılma bir top ve raketle oynanan bir oyun olan Badminton, topun file üzerinden rakip alana atılması ve geri dönmesini sağlamak amacına dayanan bir spor dalıdır.Herkes kendine ayrılan sahada oynar, topu (tüytop) oldukça zararsızdır, böylece yaralanma veya sakatlanma riski en düşük etkinliklerdendir. Her yaşta ve her performans düzeyinde oynanır ve zevk verir, kişiyi zorlamaz, aşırı yüklenmenin kötü sonuçları oluşmaz. Özellikle ayak hareketleriyle sahayı tutma ve hamleleriyle Türkler’in ata sporu kılıç kullanmaya benzemektedir

Masa Tenisi

Masa Tenisi: Masa tenisi sporu terleme yoluyla vücuttaki toksinleri atar, kasları doğal yoldan çok uyumlu şekilde komple çalıştırır. Sosyal İlişkilerin gelişmesini ve kendine güven duygusunun artmasını sağlar. Çok sayıda motor beceriyi geliştirdiği için kişide hemen hemen tüm spor dallarına yatkınlık kazandırır. Ayrıca Ani karar verme ve reaksiyon gösterme yeteneklerini geliştirir.

Voleybol

Voleybol: Voleybol, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Hem bireysel hem de takım olarak hedef koyma ve bu hedeflere ulaşmak için, grupla birlikte çalışma becerisini kazandırır. Böylece çocuğunuz, hayatını planlamayı ve zamanı verimli kullanmayı öğrenir; hedefe ulaşmada zamanın ne kadar önemli olduğunu kavrar.

Basketbol

Basketbol : Grup sporu olan Basketbol çocuğun kendi yeteneklerinden haberdar olmasına ve onları başkalarının yetenekleriyle karşılaştırabilmesine fırsat verir. Basketbol, çocuğun ve gencin bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimine yardımcı olur. Basketbol sağlığı koruma ve güçlendirme amacı taşıdığı gibi, bedensel enerjinin ve duygusal gerilimin boşaltılmasına katkıda bulunduğu için, tedavi işlevi de yüklenebilmektedir.

Hentbol

Hentbol: Bir takım sporu olan hentbol Ruh ve beden sağlığını olumlu yönde etkiler.Dayanıklılığa ve esnekliğe etkisi vardır.Hareket anında düşünmeyi öğretir.Özgüveni ve planlı olmaya iter.İnsanda sorumluluk duygusu yaratır.Takım olmayı öğretir

Atletizm

Atletizm dünyanın eski sporu ve diğer sporların temelidir. İnsanın koşma, yürüme, atma ve atlama gibi en doğal hareketlerindeki gücünü, dayanaklılığını, süratini, çabukluğunu ve hünerlerini geliştirmek için yaptığı çalışmalara, kurallara bağlanmış spor yarışmalarının tümüne Atletizm denir.

İzcilik

İzcilik, gönüllü, uluslararası, üniformalı bir gençlik faaliyetidir. Çeşitli yaş gruplarındaki çocukların ve gençlerin zihinsel, bedensel, sosyal, ve ruhsal gelişmelerine katkıda bulunan, yapıcı, yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesi için gerekli çabaları içeren, onları ülke kalkınmasının temeli olan bilgi ve becerilerle donatmayı hedef alan, manevi özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlayan, bir eğitim aracıdır. Bu özellikleri ile izcilik, öğretim olmaktan çok uygulamalı bilgi ve beceri kazandıran eğitim karakterinde bir faaliyettir.

Güreş

Türk İslam Kültürünün En Önemli yapıtaşlarından Olan Güreş Sporu; Gücün ve zekanın yanı sıra Usta-Çırak İlişkisiyle saygının ve ahlakın geliştirildiği, Peygamber efendimizin bizzat yaptığı Ata sporumuzdur. Günümüzde güreş;  minderde  Serbest ve Greko-Romen Çayırda yağlı Ve Karakucak güreşiolarak yapılmaktadır.